The Setup cz

Rozhovor

Co lidem pomáhá dotáhnout věci do konce?

David Špinar

David Špinar

ředitel H1, farmář

Publikováno

Kdo jsi a čemu se věnuješ?

Dělám toho strašně moc a přesto mám pocit, že chci stihnout ještě o dost víc. Ale popořadě. Jsem zakladatel a ředitel online marketingové agentury H1.cz, je to moje dítě - byť už dospělé (pracuje zde skoro 100 lidí) a nově už vdané za nového majitele (GroupM). Mám přesto ale čest ho stále doprovázet životem.

Svému profesnímu životu jsem se snažil postavit skutečnou protiváhu – a tak jsem se stal farmářem. Na farmě ve středočeských Mysleticích, kam jsme se s rodinou přestěhovali v roce 2007, chováme koně. Zejména úžasné plemeno Shire horse. Vedle toho je mojí vášní ještě lukostřelba, focení a aktivní muzika.

Jaký používáš hardware?

V podstatě vše s nakousnutým jablkem. Tedy telefon iPhone 5s, iPad tablet a notebook MacBook Pro 13’’ s retina displejem. Dále pak Apple TV a domácí wifi síť postavenou na Airport Expressu a Airport Extreme. Produkty Apple si mě opravdu získaly po prvotním marném odporu svojí naprostou precizností a skvělou funcionalitou. Skvělý touchpad MacBooku mě po dlouhých letech odnaučil používat myš.

Pokud zabrousím mimo počítačový svět, nemůžu nezmínit své milované auto Nissan Pathfinder, což je opravdu velký koráb, který nejenže uveze mou rodinu, ale i vozík na koně Ifor Williams HB511, a to za jakéhokoliv počasí a v jakémkoliv terénu. Když už jsem zmínil tu lukostřelbu, tak nejraději střílím z olympijského luku Hoyt Helix. Fotím s Canonem EOS70D a hraju na kytaru Yamaha CPX1250.

Ale nic z toho se nevyrovná těm úžasným zemědělským strojům, které mám a u kterých zaplesá srdce každého kluka i chlapa – například traktor New Holland T5050, bagr Yanmar B25V nebo lis na balíky Welger RP220. Místo si našel i stařičký traktor Zetor 30. Zkrátka pohádka.

Jaký používáš software?

Používám standardní aplikace na MacBooku, nad to určitě kancelářskou sadu MS Office pro Mac. Naše firma jede na Exchangi, takže Outlook je společně s Excelem můj denní chleba. Pro poznámky používám Evernote, pro práci s fotkami Aperture a Picasu. Jako textový editor (pro HTML/PHP kód) mám rád Sublime Text, jako souborový manažer ForkLift. Na iPhonu rád používám Instagram, aplikaci pro Facebook a Twitter. Pro správu RSS kanálů Feedly. Často komunikuji přes Skype nebo Google Hangouts.

Jak by vypadala tvá konfigurace snů?

Všechny ty hardwary a softwary jsou tak klíčovou složkou mého života, že se úspěšně snažím vyhýbat kompromisům. Takže v podstatě netoužím po ničem lepším a jsem spokojený s tím, co mám.