The Setup cz

Rozhovor

Co lidem pomáhá dotáhnout věci do konce?

Jana Kománková

Jana Kománková

DJ Radia 1, šéfredaktorka protisedi.cz

Publikováno

Fotka od Veronika Rose

Kdo jsi a čemu se věnuješ?

Jana Kománková, provozuju web protišedi.cz, vysílám na Radiu 1 (každou středu 6-9 ráno sama a každou druhou sobotu s Kayem Buriánkem v pořadu Buzz), občas hraju někde jako DJ a pletu a háčkuju divné věci.

Jaký používáš hardware?

MacBook Air (nejmenší, aby se dal nosit v kabelce), doma k němu je připojen 17” monitor Dell a 1TB disk WD (nejsem s ním ale moc spokojená). iPhone 4S, líbí se mi, že díky němu vyřídím spoustu pošty a věcí i bez compu. Nyní s ním i fotím, takže Canon ixus spí. Brýle RayBan, protože mám hafo dioptrií. Jehlice Addi a Knitpro, protože s lepším nářadím se snáze pracuje. Nůžky Kai, protože jsou ďábelsky ostré. Sluchátka WESC Chambers by RZA, protože mají sympatické středy. Šicí strojek Janome Mini, na drobnosti, je lehoučký.

Jaký používáš software?

Nepotřebuju celkem nic speciálního. V počítači mám obvyklé kancelářské aplikace a Mixx na hraní. Safari donedávna stačilo, po posledním updatu zlobí, ale zatím jsem ho nezavrhla. Píšu v TextEditu, na tabulky mi stačí OpenOffice, na fotky střídám online editory. Protišedi běží na Drupalu, volně dostupném a šikovném. Nic výstředního. Pokud budeme za software pokládat i weby a webové služby, tak Gmail, Facebook, Mixcloud, SoundCloud, Ravelry. Docela mě baví blbnout s aplikacemi pro telefon - Pic Collage na koláže, Snapseed a PhotoPad na fotky, virtuální Kindle na čtení knížek, Taxi Praha na rychlou dopravu po městě, WhatsApp na vzkazy, ScannerPro na rychlé skeny.

Jak by vypadala tvá konfigurace snů?

Moc by se nelišila od toho, co mám, leda by to bylo novější a počítač by měl větší HD, možná stolní comp a chytře sesynchronizovaný s macbookem na nošení. iPhone pětkový nebo následující, až bude. Jehlice Signature. Sluchátka časem lepší Sennheiser. Cloudová záloha, která neblbne a nestojí majlant (stále ji hledám). Snažím se si své sny plnit, nejsme tu věčně.