The Setup cz

Rozhovor

Co lidem pomáhá dotáhnout věci do konce?

Lada Brůnová

Lada Brůnová

organizátorka Creative Mornings

Publikováno

Fotka od Pavla Králová

Kdo jsi a čemu se věnuješ?

Společně s Jirkou, Lenkou a Markem organizuju v Praze cyklus ranních přednášek Creative Mornings. Tradici založila před šesti lety americká designérka a blogerka Tina Roth Eisenberg, protože jí konference přišly elitářské a nedostupné. Aktuálně je po celém světě 71 měst, která CM pořádají. Praha získala licenci v červnu 2012. Baví mě na tom hlavně to, že neustále potkávám nové lidi z různých oborů. A protože je to neziskový projekt, kterému se věnujeme hlavně po večerech, učím se na něm odhadovat svoje časové možnosti. Jsem totiž control freak. A časooptimistka.

Ve volném čase běhám – po kavárnách nebo po lese. Nejraději vzpomínám na Ádrkros, kde jsme si v cíli dali párek v rohlíku a borůvkový koláč. Po letech jsem se znovu vrátila k malování. Jednu sobotu jsem se vydala pro rohlíky a domů donesla plátno a akrylové barvy. Po studiích ve Finsku jsem zamilovaná do Skandinávie. Hodně a ráda píšu na Twitter. A miluju internet. Poznala jsem díky němu skvělé lidi.

Jaký používáš hardware?

Kdybych teď měla vysypat obsah kabelky, vypadne z ní MacBook Air 11”, iPhone 4S, sešity Voala a MOU, modrá propiska, pár pastelek a sluchátka. Mamka je doktorka a já jsem jí jako malá pořád brala stetoskop. Teď mi v uších drží jen bílá sluchátka od Apple. A ten stetoskop. V kanceláři se neobejdu bez tabule, připínáčků, flipchartu a lepíků.

Jaký používáš software?

Mám neustále otevřený Mail a Google kalendář. Miluju Basecamp a Dropbox, kde mám uložený celý svůj virtuální život. Na Skype se rodí Creative Mornings Prague, s Jirkou a Lenkou tam vyřešíme 90 % záležitostí. Mezi aplikace, které mi významně usnadňují práci, patří Fakturoid (protože při slovech “faktura” a “DPH” mi naskakuje husí kůže) a CamScanner na skenování dokumentů. Protože spravuju několik Twitter účtů, používám TweetDeck. Jsem závislá na Instagramu a Foursquare, nově na Frontback (díky, Vojto!)

Jak by vypadala tvá konfigurace snů?

Nerozbitná. A nerada aktualizuju. Někteří kamarádi omdlévají, když vidí, kolik červených notifikací svítí na mém displeji.