The Setup cz

Rozhovor

Co lidem pomáhá dotáhnout věci do konce?

Lukáš Lédl

Lukáš Lédl

truhlář

Publikováno

Kdo jsi a čemu se věnuješ?

Jsem lehce chaotický mladý muž. Mám rád svou práci, ženu, přátele. V průběhu studia iberoamerikanistiky na FFUK jsem si řekl, že by bylo dobré umět i nějaké řemeslo. Svěřil jsem se kamarádovi, který měl podobný záměr a za týden jsme nastupovali na učňák. Po úspěšném ukončení studia truhlařiny jsme si z návalu euforie našli dílnu a rozjeli výrobu nábytku pod jménem Devoto (název odkazuje na českou hlášku ale má původ v latině, vyjadřuje oddanost, zbožnost). V současné době navrhujeme a vyrábíme nejhezčí dětský nábytek v České republice. Pro dospěláky vybavujeme interiéry. Máme krásné nové stránky.

Jaký používáš hardware?

Když jsem v dílně, neudělám krok bez pásového metru STABILA za pasem a tužkou č. 2 za uchem. V kanceláři leží na stole trhací zápisník PAPELOTE s úkoly a nákresy. Z kanceláře je jen pár kroků k těžkému hardwaru. Formátovací pila ROJEK, fréza FESTOOL, protahovačka, vrtačky BOSCH, dláta HATTORI. Představu si může každý udělat při letmém pohledu na naše promo video.

Jaký používáš software?

Ohledně moderních technologií jsem trochu staromil. Nevyhledávám nové aplikace, software stahuji výhradně na doporučení. Mnohokrát za den otvírám a zavírám Macbook Air. Práci mi hodně usnadňuje Dropbox. Při úpravě fotek využívám Photoshop. Pro časovou koordinaci používáme s kolegou kalendář v Applu. Na úkoly, poznámky a nápady je nepostradatelný zmíněný trhací blok – klasicky odškrtávám a odtrhávám. Na nástěnce v kanceláři mám lepící papírky s úkoly a nákresy. Když je zrovna nepřehlédnu, slouží mi dobře upomínky v telefonu. Mnoho věcí se vejde i do hlavy.

Jak by vypadala tvá konfigurace snů?

Les, oheň, moto-kolo, nápoj dle chuti, kniha.