The Setup cz

Rozhovor

Co lidem pomáhá dotáhnout věci do konce?

Nikola Pospíšil Šiková

Nikola Pospíšil Šiková

fotografka, blogerka

Publikováno

Kdo jsi a čemu se věnuješ?

Momentálně pracuji jako pr v agentuře 2media, kde mám na starosti například anglickou kosmetickou značku Crabtree & Evelyn, e-shop s japonskými postavičkami Craftholic, specialisty na refrakční operace z Refrakčního Centra Praha anebo concept store The Dogs. Moje druhá profese je fotografování, fotím hlavně módu a portréty, ale nepohrdnu ani jídlem. Odpočívám pak na svém blogu nikachic.com, zaměřeným hlavně na módu, na to co ráda nosím. A pak jsem taky máma dvou malých a skvělých dětí a v neposlední řadě manželka zřejmě posledního žijícího muže s velkým 'M' na planetě.

Jaký používáš hardware?

Každodenně iPhone 4, bez kterého si už moc nedokážu představit fungování (i když zahodit ho na víkend do kouta je taky fajn), od rána do večera většinou bohužel nepouštím z ruky notebook (momentálně mám poděděný Dell, ale není se čím chlubit, brzy asi doslouží) a nejraději beru do ruky Canon 5D Mark II s objektivem 50mm f/1.4. Když vyrážím od nás z lesa do světa tak nikdy ne bez iPodu Shuffle 3. generace.

Jaký používáš software?

Photoshop je pro mě základ, protože i jako pr pracuji často s fotografiemi, dále Microsoft Office, neb píšu často i pr texty a tiskové zprávy, na večer nutně KM Player na filmy a seriály, iTunes (které ovšem do dnes nechápu) a z aplikací na iPhone nejčastěji využívám Facebook, Instagram, Blogger a Twitter. Na sdílení fotek mám Dropbox.

Jak by vypadala tvá konfigurace snů?

Vše v jednom (dobře, až na foťák), hlavně použitelně, spolehlivě a taky designově hezky - moc nechápu proč se většina produktů vyrábí neustále ve stejných tvarech a barvách, když máme miliony možností.